Zawodnicy trenera Jacka Winnickiego kontynuują przygotowania do sezonu 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki. Wczoraj MKS Dąbrowa Górnicza rozegrał trzeci sparing i na własnym parkiecie okazał się lepszy od BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Dąbrowianie wygrali 84:77, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył świetnie wyglądający w trakcie przygotowań Aaron Broussard.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Zakończyła się wynikiem 47:46, co zapowiadało interesujące drugie 20 minut. MKS trzecią kwartę otworzył serią rzutów trzy punktowych. Wstrzelił się Broussard trafiając trzykrotnie zza łuku. Wówczas MKS wypracował przewagę, której nie oddał do samego końca, choć rywalizacja była bardzo zacięta i Stalówka ambitnie goniła.

To drugie zwycięstwo dąbrowian w ramach przygotowań. Wcześniej pokonali na wyjeździe Anwil Włocławek. Przed drużyną międzynarodowy turniej, czyli trzy spotkania w trzy dni. Startujemy już w piątek i zapraszamy wszystkich kibiców na prezentację (około godziny 18:15/18:30)! Bilety i mini-karnety ciągle w sprzedaży.

MKS: Broussard 18, Dambrauskas 14, Kowalenko 10, Wołoszyn 9, Gabiński 7, Shelton 7, Parzeński 6, Pamuła 5, Wieczorek 5, Kucharek 3