Czterema meczami wyjazdowymi MKS rozpoczyna sezon 2021/22. Jak na razie dąbrowianie legitymują się bilansem 1:2, a pierwszą serię wyjazdów zakończą meczem w Radomiu z HydroTruckiem.

Radomianie, podobnie jak MKS, rozpoczęli sezon od bilansu 1:2. W każdym z rozegranych spotkań zdobywali minimum 80 punktów, ale jednocześnie nie było spotkania, w którym straciliby mniej niż 83. Pokazuje to, że trener Marek Popiołek stawia w Radomiu przede wszystkim na ofensywę, co widoczne było m.in. w wygranym 112:103 meczu z Kingiem Szczecin, w którym HydroTruck trafił aż 70.4% rzutów z dystansu! O potencjale naszych najbliższych rywali przekonali się ostatnio zielonogórzanie. Enea Zastal BC Zielona Góra co prawda z HydroTruckiem wygrał, ale potrzebował do tego pogoni w czwartej kwarcie i dogrywki.

W pierwszych meczach zdecydowanym liderem HydroTrucku był A.J. English. Amerykanin zdobywa jak do tej pory średnio na mecz 25.7 punktów, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem Energa Basket Ligi. Taki doskonały wynik osiąga dzięki doskonałej skuteczności – trafia 50% rzutów z gry, w tym 46.4% z dystansu. Dodatkowo A.J. English dobrze czuje się również jako kreator gry, co przełożyło się łącznie na 15 asyst w dotychczasowych meczach. Zdobycze punktowe zawodników zagranicznych są jednak zupełnym przeciwieństwem osiągnięć Polaków, którzy łącznie zdobywają średnio na mecz 20.6 punktów, czyli mniej niż sam A.J. English.

Zatrzymanie m.in. najlepszego strzelca Energa Basket Ligi będzie niezwykle ważne, ale nie można zapominać o własnej ofensywie. Istotne będzie poprawienie strzeleckich osiągnięć i skuteczności z meczu z PGE Spójnią Stargard, w którym MKS trafiał tylko 32.4% rzutów z gry. Ofensywna niemoc dotknęła wtedy każdego koszykarza, zatem można założyć, że jednym z czynników, który na to wpłynął były 3 mecze wyjazdowe w 9 dni.
Zwracając uwagę na statystyki, rzuca się w oczy przewaga w statystyce przechwytów i strat. W jednej i drugiej MKS jest na trzecim miejscu w lidze, podczas gdy HydroTruck znajduje się w drugiej połowie stawki. Bardzo aktywni w wywalczaniu piłek są Nic Moore Mike Lewis II (średnio po 2 przechwyty na mecz), co jest o tyle istotne, że najwięcej strat w Radomiu notują bezpośredni rywale na ich pozycjach – Anthony Ireland oraz A.J. English.

HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza
19.09.2021 godz. 19:30
Hala MOSiR, Radom, ul. Narutowicza 9

Skład Hydrotrucka Radom:

Rozgrywający: Paweł Dzierżak, Anthony Ireland, Filip Karczemny, Filip Zegzuła
Rzucający: Jakub Domański, A.J. English, Jakub Zalewski
Niski Skrzydłowy: Wiktor Górzyński, Aleksander Lewandowski
Silny Skrzydłowy:
Michael Moore, Daniel Wall
Środkowy
: Filip Kraljević, Danilo Ostojić, Maciej Żmudzki

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (17.3) – A.J. English (25.7)
Zbiórki: D.J. Fenner (5.3) – Filip Kraljević (8)
Asysty:
Mike Lewis II (4) – Anthony Ireland (8)
Przechwyty: Nic Moore oraz Mike Lewis II (2) – Anthony Ireland (1.5)
Bloki: D.J. Fenner, Josip Sobin, Michał Nowakowski oraz Adam Brenk (0.3) – Filip Kraljević (2)
EVAL: Mike Lewis II (16.7) – A.J. English (23)