Po nieudanej inauguracji 2022 roku MKS rozegra kolejne spotkanie w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum. Najbliższa okazja do rehabilitacji będzie już w tym tygodniu przy okazji meczu z HydroTruckiem Radom.

Poprzedni mecz MKS-u zakończył się porażką z PGE Spójnią Stargard 87:101. Goście rzucali ze znakomitą skutecznością, co przełożyło się na trafienie 12 z 26 rzutów z gry. Porażka dąbrowian przerwała mini serię dwóch wygranych z rzędu, jednak warto zauważyć, że MKS ponownie przystąpił do pojedynku w osłabieniu. Oprócz wciąż leczącego uraz Caio Pacheco z powodu choroby nie zagrał Michał Nowakowski. Pomimo porażki należy pochwalić Devyna Marble’a. Amerykanin rozegrał kolejny bardzo dobry mecz w ofensywie, ponownie śrubując indywidualny najlepszy wynik punktowy. Tym razem zakończył z 37 punktami, dzięki czemu w trzech ostatnich meczach zdobywa średnio 32,3 punktów, trafiając ze skutecznością 58.8% z gry.

Tym razem oprócz kolejnego dobrego występu Marble’a potrzebna będzie jeszcze większa pomóc kolegów z drużyny. Mecz z HydroTruckiem będzie niezwykle istotny i pozwoli jeszcze bardziej odskoczyć od dna tabeli. Radomianie są bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli i w dotychczasowych 17 kolejkach zanotowali jedną wygraną mniej niż MKS. Z ostatnich 10 rozgrywanych meczów wygrali tylko jeden, jednak w wielu pojedynkach byli blisko sukcesu. Tylko dwa mecze przegrali dwucyfrową różnicą, a ich ostatni mecz zakończył się dogrywką z Kingiem Szczecin.

[KUP BILET]

MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom
08.01.2022 godz. 19:30
HWS Centrum, Dąbrowa Górnicza, Al. Róż 3

Skład HydroTruck Radom:

Rozgrywający: Paweł Dzierżak, Anthony Ireland, Krystian Okrutny, Filip Zegzuła
Rzucający: Jakub Domański, A.J. English, Filip Karczemny, Jakub Zalewski
Niski Skrzydłowy: Wiktor Górzyński, Ahmed Hill, Aleksander Lewandowski
Silny Skrzydłowy:
Mike Moore, Daniel Wall
Środkowy
: Filip Kraljević, Danilo Ostojić, Maciej Żmudzki

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Devyn Marble (21.4) – A.J. English (19.8)
Zbiórki: Josip Sobin (5.8) – Danilo Ostojić (6.9)
Asysty:
Devyn Marble (4.6) – Anthony Ireland (6.8)
Przechwyty: Devyn Marble (1.4) – Mike Moore (1.4)
Bloki: Josip Sobin (0.5) – Filip Kraljević (1.8)
EVAL: Devyn Marble (22.3) – A.J. English (18.1)