22-letni Iwan Wasyl (195 centymetrów) to kolejny zawodnik, który w sezonie 2019/2020 będzie walczył w naszych barwach o zwycięstwa na parkietach Energa Basket Ligi. Młody zawodnik tym samym zadebiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wasyl, który gra na pozycji skrzydłowego,  indywidualnie ma za sobą bardzo udany sezon spędzony w pierwszoligowym zespole AZS AGH Kraków. Notował średnio 12,4 punktu i 3,2 zbiórki na mecz. Trafiał solidne 42 procent rzutów zza łuku. Jego dobra gra nie uchroniła jednak zespołu od spadku do niższej ligi.

Zawodnik zbierał jednak dobre recenzje. Michałowi Dukowiczowi „wpadł w oko” m.in. podczas meczów kontrolnych, jakie MKS rozgrywał z AZS AGH. – Szukałem młodego, ambitnego zawodnika o  dużym atletyzmie. Znam się bardzo dobrze z trenerem krakowskiego zespołu Wojciechem Bychawskim i w rozmowie zasugerował, że Iwan chciałaby spróbować swoich sił w ekstraklasie – komentuje transfer szkoleniowiec MKS.

– Długo się nie zastanawiałem. Widziałem go kilka razy w czasie spotkań sparingowych, które rozgrywaliśmy z AZS AGH Kraków oraz meczach pierwszej ligi – dodaje. – Chciałbym aby dawał swoją energię zespołowi i aby kontynuował swój rozwój jako koszykarz tak, jak to robił w Krakowie.

Transfer Wasyla zamyka polskie ruchy kadrowe na nowy sezon. W najbliższych dniach do opinii publicznej trafią nazwiska koszykarzy zagranicznych, którzy dołączą do naszej kadry na nowe rozgrywki.

Aktualna kadra MKS-u na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl.