Po przerwie reprezentacyjnej, MKS Dąbrowa Górnicza wraca na kolejną fazę sezonu zasadniczego. W dotychczasowych ośmiu meczach, drużyna Jacka Winnickiego osiągnęła bilans 6-2 i jest na 3. miejscu w tabeli. Już w najbliższą sobotę zmierzymy się na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec, który z bilansem 5-4 jest 9 drużyną ligi. Zgorzelczanie na własnym terenie są szczególnie groźni. Podobnie jak MKS – przed własną publicznością jeszcze nie przegrali.

Zanim wrócimy do ligowej rywalizacji, przed koszykarzami jeszcze jeden sparing. Już dzisiaj o 19:00 dąbrowianie ponownie zmierzą się z GTK Gliwice, tym razem na wyjeździe. W ostatnim meczu rywal wygrał 97:96 po kluczowej trójce Kacpra Radwańskiego. Dzisiaj MKS spróbuje się gliwiczanom zrewanżować na ich terenie.

Natomiast do Hali Centrum wracamy 9 grudnia na mecz z Anwilem Włocławek. Rywalizacja zapowiada się szczególnie interesująco biorąc pod uwagę fakt, że drużyna Igora Milicica dotąd w lidze przegrała tylko raz. Włocławek po raz kolejny przedstawił się jako mocny kandydat do walki o mistrzostwo Polski. W Twierdzy Centrum czeka ich jednak bardzo trudne wyzwanie. Przy okazji tego meczu zorganizujemy również zbiórkę słodyczy, o czym wkrótce poinformujemy.