Cleveland Melvin (203 cm, 27 lat) podpisał z naszym klubem kontrakt na jeden rok.

Amerykanin jest nominalnym silnym skrzydłowym. Zanim rozpoczął zawodową karierę, przez cztery lata reprezentował barwy uczelni DePaul. Już po pierwszym sezonie jego gra została doceniona, ponieważ dostał nagrodę najlepszego debiutanta Konferencji American Athletic, a ostatnim roku gry (2013/14) notował średnie statystyki na poziomie 16,7 punktów, 6,4 zbiórek i 1,6 bloków w meczu. Po grze w lidze uniwersyteckiej trafił do NBA G-League, gdzie grał w drużynie Erie BayHawks.

Po jednym sezonie na zapleczu najlepszej ligi świata Melvin grał w następujących drużynach: Jefes Fuerza Lagunera, Fuerza Guinda de Nogales (obie drużyny z Meksyku), Alba Fehérvár (Węgry), Al Moutahed Tripoli (Liban), a minione rozgrywki rozpoczął w KK Cibonie (Chorwacja), a zakończył w Hapoelu Gilboa Galil Elyon (Izrael). Jego średnie statystyki z sezonu 2017/18 wyniosły 10,1 punktów, 5,1 zbiórek i 1 blok na mecz.

Cleveland Melvin był ostatnim elementem układanki, jaką jest skład MKS-u na rozgrywki 2018/19. Oprócz w drużynie będą Ben Richardson, Sam Dower, Trey Davis, a z polskich koszykarzy Bartłomiej Wołoszyn, Michał Gabiński, Mathieu Wojciechowski, Jakub Kobel, Szymon Łukasiak i Mateusz Zębski.