W przyszłym tygodniu kibiców basketu z Zagłębia zapraszamy na prawdziwe koszykarskie święto. W dniach 1-3 września w Hali Centrum odbędzie się Międzynarodowy Turniej, w którym oprócz MKS-u Dąbrowa Górnicza, udział wezmą Smoki Mińsk, BK JIP Pardubice oraz TBV Start Lublin. To pierwsze takie wydarzenie w historii dąbrowskiej koszykówki, dlatego upewnijcie się, że nie zabraknie Was na trybunach Hali Centrum. Gorąco zapraszamy po bilety oraz mini-karnety (na wszystkie trzy dni). Nie możecie tego przegapić!

Tym bardziej, że przed pierwszym meczem MKS-u, zaprezentujemy Wam skład na czwarty sezon zespołu w Polskiej Lidze Koszykówki. Turniej jest idealnym momentem, by kibicom zespołu z Dąbrowy przedstawić zawodników, którzy w kolejnych rozgrywkach będą bronić barw MKS-u. W trakcie letniej przerwy doszło do kilku kluczowych zmian. Stanowisko trenera objął uznany polski szkoleniowiec – Jacek Winnicki. W rotacji pozostał trzon Polaków – Piotr Pamuła, Bartłomiej Wołoszyn, Witalij Kowalenko, Jakub Parzeński, Maciej Kucharek i Patryk Wieczorek. Do tego zestawu dołączyli Michał Gabiński, Aaron Broussard, Paulius Dambrauskas oraz D.J. Shelton. O miejsce w składzie walczą również młodsi przedstawiciele – Patryk PiszczatowskiŁukasz Majchrowski.

Ambicje dąbrowian są jasne – chcemy po raz kolejny włączyć się do walki z czołówką Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół jest w trakcie intensywnych przygotowań. Przed turniejem rozegramy jeszcze zamknięty sparing z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Ale wrzesień chcemy otworzyć razem z naszymi kibicami! Dlatego raz jeszcze zapraszamy na prezentację drużyny, która odbędzie się około godziny 18:15/18:30 – przed starciem ze Smokami Mińsk. Zespół ze stolicy Białorusi to klasowy przeciwnik rywalizujący na europejskich parkietach.

Prezentację poprowadzi gość specjalny, którego kibice z Dąbrowy powinni dobrze kojarzyć. To będzie także pierwsza okazja, by zobaczyć domowe stroje MKS-u na sezon 2017/2018. Nie chcemy ich po prostu zaprezentować, chcemy abyście zobaczyli je w kluczowym momencie – na własne oczy! Dlatego koniecznie wpadajcie, by pokazać zawodnikom, jak dużym wsparciem będziecie przez całe rozgrywki 2017/2018! Fanów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, więc w 25-lecie MKS-u, postaramy się dostarczyć Wam jak najwięcej koszykarskich emocji. Prosimy jedynie o to, byście zapewniali nam nieustanny doping.