Niedługo trzeba było czekać na wypełnienie luki w składzie naszej drużyny – miło nam poinformować, że zaledwie kilka godzin temu udało się zakontraktować nowego amerykańskiego obwodowego – Byrona Wesleya.

Jak informowaliśmy kilka dni temu kontuzja Rocky’ego Trice’a uniemożliwia mu kontynuowanie gry w tym sezonie. W związku z zaistniałą sytuacją kadrową sztab szkoleniowy niezwłocznie rozpoczął poszukiwania nowego gracza, który mógłby wspomóc obwód naszego zespołu. Wybór padł na 23-letniego Byrona Wesleya, który obecne rozgrywki rozpoczął w Finlandii.

Dla drużyny Kataja Basket rozegrał zaledwie 12 meczów, z czego 6 z nich w ramach rozgrywek rodzimej ligi, natomiast kolejne 6 w ramach rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów. Wesley w Lidze Fińskiej notował średnio 17,5 punktu i 6 zbiórek w ciągu 28 minut spędzanych na boisku, natomiast w Champions League jego średnie zdobycze to 15 punktów i 7 zbiórek na 32 minuty gry.

Kilka dni temu jego zespół podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z przyczyn organizacyjnych, niezwiązanych ze zdrowiem bądź zachowaniem zawodnika, jednak standardowo przejdzie on w naszym klubie testy medyczne, które ostatecznie zadecydują czy jego kontrakt definitywnie wejdzie w życie.

Nasz nowy gracz w poprzednim sezonie występował w rozgrywkach D-League w zespole Sioux Falls Skyforce a rok wcześniej zakończył występy na uczelni Gonzaga, gdzie miał okazję grać m.in. z Przemysławem Karnowskim oraz Garym Bellem (obecnie Rosa Radom).

Byron pojawi się w Dąbrowie Górniczej już w najbliższym tygodniu i jeżeli uda się dopełnić formalności, to kibice będą mogli zobaczyć go przy okazji spotkania z Polpharmą Starogard Gdański w sobotę, 10 grudnia. Życzymy Byronowi samych sukcesów w brawach naszej drużyny!