Łatwo nie było, ale najważniejsze, że się udało. Hala Centrum pozostała niezdobyta, a MKS pokonał w sobotę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:82. To trzeci triumf naszego zespołu w tym sezonie Energa Basket Ligi.

BM Slam Stal pomimo problemów kadrowych pokazała charakter – jeżeli komuś wydawało się, że MKS czeka spacerek, to był w błędzie. Nasza drużyna nieźle weszła w mecz – znakomicie grał Bryce Douvier i pomimo ogromnych problemów ze skutecznością Dominica Artisa (1/11 z gry w pierwszej połowie) dąbrowianie zdołali odskoczyć – było 33:20.

W tym momencie „Stalówka” nieco przyspieszyła, a dużo energii swojej drużynie dał Przemysław Żołnierewicz. Grał agresywnie, skutecznie i efektownie. Ostrowianie zaczęli zmniejszać straty, a gdy po przerwie dołożyli skuteczne rzuty zza łuku (1/11 w tym elemencie przed przerwą), spotkanie się wyrównało.

Michał Dukowicz miał problem – po cztery przewinienia mieli Robert Johnson i Jakub Kobel, a coraz bardziej rozkręcał się Daniel Szymkiewicz. Goście zmniejszyli straty do zaledwie punktu, na tablicy wyników było 48:47.

Wtedy bardzo ważną „trójkę” trafił Tavarius Shine, a MKS po chwili odskoczył na dziewięć „oczek”. „Stalówka” długo się nie poddawała i pozostawała w kontakcie – we znaki dał nam się nasz były zawodnik Paulius Dambrauskas, a punkty kolekcjonował Szymkiewicz (12 punktów w czwartej kwarcie).

Nasi zawodnicy złapali jednak rytm w ofensywie. Bardzo dobrze grał Douvier, ważne akcje wykończyli Filip Put i Shine, a w końcówce skuteczność odzyskał nasz lider – Dominic Artis. MKS ponownie odskoczył – po „trójce” Shine’a zrobiło się 86:74 i było po meczu. Trzecia wygrana w sezonie stała się faktem.

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz w hali „Centrum”. 3 listopada w niedzielę MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy przed własną publicznością z Legią Warszawa.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)

MKS: Dominic Artis 19, Tavarius Shine 18, Filip Put 16, Bryce Douvier 14, Robert Johnson 10 (12 zb), Jakub Kobel 7, Evariste Shonganya 4, Iwan Wasyl 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.

BM Slam Stal: Daniel Szymkiewicz 25, Przemysław Żołnierewicz 18, Paulius Dambrauskas 17, Jakub Garbacz 8, Jarosław Mokros 6, Nikola Jevtović 6, Łukasz Wojciechowski 2, Szymon Ryżek 0, Dawid Rykowski 0, Michał Główka 0.