29-letni skrzydłowy podpisał 2-letni kontrakt z klubem z Dąbrowy, wzmacniając tym samym siłę rażenia naszej drużyny na obwodzie.

Bartłomiej Wołoszyn to postać dobrze znana w polskim środowisku koszykarskim – w ciągu ostatnich 10 lat występował w Anwilu Włocławek, AZS-ie Koszalin a ostatnie dwa sezony spędził w Polfarmexie Kutno. W poprzednich rozgrywkach nasz nowy gracz notował średnio 8,6 punktu oraz 3,6 zbiórki, spędzając na parkiecie przeciętnie 27 minut w 32 meczach, przyczyniając się do awansu ekipy z Kutna do fazy play-off. Bartek w przeszłości miał okazję gry dla Reprezentacji Polski – między innymi wystąpił na turnieju Eurobasket 2007 w Hiszpanii.

Liczymy, że Bartek wniesie do naszej drużyny dużo jakości i doświadczenia. Jest graczem w optymalnym wieku dla sportowca, stąd wierzymy, że to może być jego sezon i że stanie się jednym z liderów – mówi prezes klubu, Rafał Podgórski.

Jestem podekscytowany – to normalne przy zmianie otoczenia. Przyjmuję to jednak spokojnie, ponieważ wierzę w ten zespół i trenera. Plan, jaki wyznaczył sobie MKS Dąbrowa Górnicza jest jak najbardziej realny i cieszę się, że stanę się jego częścią – mówi Bartłomiej Wołoszyn.

Wszyscy kibice MKS-u zapewne dobrze pamiętają Michała Wołoszyna – brata Bartka, który w latach 2011-2014 był jednym z liderów naszej drużyny w rozgrywkach I ligi i ulubieńcem kibiców – zanim zdecydowałem się podpisać kontakt z MKS-em rozmawiałem z Michałem – potwierdził, że czuł się tutaj dobrze. To niewątpliwie pomogło mi w podjęciu decyzji o podpisaniu kontraktu w Dąbrowie – dodaje Bartłomiej Wołoszyn.

Mamy nadzieję, że Bartek będzie w Dąbrowie tak samo skuteczny jak Michał, będzie cieszył się sympatią kibiców i pomoże nam w walce o play-offy – myślę, że dla wielu naszych fanów będzie to miłe uczucie, kiedy nazwisko „Wołoszyn” znów głośno wybrzmi z ust naszego spikera, kiedy wymieniał będzie skład drużyny przed meczami w hali Centrum – dodaje wiceprezes klubu, Łukasz Żak.