Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrali bardzo dobry mecz we Wrocławiu. Prowadzili przez praktycznie całe spotkanie i nawet chwilowy, gorszy moment w III kwarcie nie wpłynął na końcowy wynik.

Mecz rozpoczął się od bardzo rwanej i nierównej gry w ataku. Widoczne to było po skuteczności, a raczej jej braku w poczynaniach drużyn. Po 5 minutach gry dąbrowianie prowadzili 6:3, a obie ekipy łącznie trafiły tylko 16% rzutów z gry. Szybciej otrząsnął się MKS, który znalazł sposób na przełamanie swojej niemocy i defensywy gospodarzy. 8 punktów zdobył Michał Nowakowski, a po udanym wejściu pod kosz Andy’ego Mazurczaka dąbrowianie prowadzili dwucyfrową liczbą punktów. Rozgrywający doskonale dyrygował grą MKS-u i w pierwszej połowie rozdał aż 7 asyst. Dla porównania gospodarze łącznie w tym samym czasie zanotowali 8 kluczowych podań. Jednocześnie po dwóch pierwszych kwartach punktowało tylko 4 graczy Śląska – Kyle GibsonElijah StewartAleksander DziewaIvan Ramljak i każdy z nich zdobył po 7 punktów.
Zaraz po przerwie zmienił się nieco obraz gry na parkiecie. Wrocławianie zanotowali swój najlepszy fragment w meczu, ponownie zacieśnili obronę i notując serię 10:2, zniwelowali różnicę do 4 „oczek”. Gospodarze nie byli jednak w stanie doprowadzić do remisu, ponieważ w dwóch kolejnych akcjach zanotowali straty, a zza łuku trafił M.J. Rhett. Kolejny zryw podopiecznych Olivera Vidina miał miejsce na początku ostatniej ćwiartki meczu. Wtedy za sprawą Elijaha Stewarta przewaga zmalała do trzech punktów, a po chwili zaledwie do jednego. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął przede wszystkim Elijah Wilson Andy Mazurczak. To głównie ta dwójka (Wilson zdobył w tym czasie 6 punktów, a Mazurczak 3 punkty, 3 asysty i przechwyt) poprowadziła MKS do zakończenia meczu wynikiem 17:7 i przypieczętowania pewnego, dwucyfrowego zwycięstwa, pomimo nieobecności Lee Moore’a oraz Vytenisa Čižauskasa.

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)

WKS Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 18, Aleksander Dziewa 15, Kyle Gibson 12, Strahinja Jovanović 10, Ivan Ramljak 9, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 17, M.J. Rhett 15, Andy Mazurczak 13 (11 ast), Michał Nowakowski 10, Michał Kroczak 9, Milivoje Mijović 8, Patryk Wieczorek 6, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 0