Siedem tygodni będzie trwał okres przygotowawczy koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza do nowego sezonu w Energa Basket Lidze. Pierwszy mecz nasza drużyna rozegra 27 września w Gliwicach.

Najpierw badania, potem siłownia i sala – tak rozpoczęły się w miniony weekend przygotowania naszego zespołu do startu sezonu 2019/2020.

Na początku trenerzy nie będą mieli kompletnego składu. Na razie w Dąbrowie Górniczej pojawiła się polska część składu. Z obcokrajowców jest tylko Tavarius Shine. – Pozostali zakontraktowani gracze zagraniczni przylecą w przyszłym tygodniu – oznajmia trener Michał Dukowicz.

Dąbrowianie do sezonu będą przygotowywać się na własnych obiektach. MKS w trakcie siedmiu tygodni przygotowań rozegra 8 meczów sparingowych m.in. przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski czy Polpharmie Starogard Gdański. Dąbrowianie wezmą również udział w turnieju w Lublinie.

– Myślę, że to wystarczająca liczba. Podobnie jak okres siedmiu tygodni przygotowań – komentuje Dukowicz. Kiedy MKS skompletuje skład? – Ten jest już niemal kompletny. Szczegóły są ustalone i czekamy tylko na odesłanie podpisanych kontraktów.