AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice to najbardziej ofensywnie usposobiona drużyna spośród wszystkich zespołów grających na poziomie II ligi. Niestety dla MKS II w dzisiejszym meczu potwierdzili oni swoje zalety ofensywne i zaaplikowali naszym zawodnikom, aż 123 pkt.

Gospodarze z Katowic przystępowali do meczu z kompletem odniesionych zwycięstw w tegorocznych rozgrywkach II ligi i pozostawali zdecydowanym faworytem tego spotkania. Pierwsza kwarta rozpoczęła się jednak bardzo dobrze dla zawodników MKS II, którzy raz po raz oddawali celne rzuty z wyskoku, skutecznie punktując rywala. Dwie trójki dorzucili jeszcze Wójciak oraz Indyk i po pierwszej odsłonie meczu MKS dość niespodziewanie prowadził 22:19. Podopieczni Łukasza Szczypka w kolejnych 10 minutach gry przeprowadzili jednak serię huraganowych ataków i tylko w II kwarcie zdobyli, aż 40 pkt.! Nasi koszykarze mocno zaskoczeni niespodziewanym obrotem spraw, zdołali odpowiedzieć zaledwie zdobyciem 16 pkt. i ostatecznie AZS AWF Katowice na przerwę schodził prowadząc już 59:38.

Po powrocie z przerwy na parkiet obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Katowiczanie prezentowali dużą ochotę do gry, przeprowadzając szybkie, a co najważniejsze skuteczne ataki na kosz rywala. Dyspozycja strzelecka zawodników AZS AWF Katowice była dzisiejszego wieczoru wprost nieziemska – trafili 53 rzuty z gry na skuteczności 61,6 %. Co więcej, aż 6 zawodników odnotowało dwucyfrową zdobycz punktową! Podopieczni trenera Wieczorka próbowali podnieść rękawicę rzuconą przez przeciwników, lecz nie byli w stanie wytrzymać tej strzeleckiej wymiany ciosów. Po naszej stronie należy jednak wyróżnić Dawida Borykę, który bez respektu atakował kosz rywala zdobywając w całym meczu 20 pkt. Jego bezpardonowe ataki na fizycznym kontakcie z przeciwnikiem zaowocowały, aż 11 faulami wymuszonymi. W całym spotkaniu oddał on 14 rzutów wolnych, z których 12 zamienił na punkty. Ostatecznie kibice zgromadzeni w Nowej Hali AWF przy ul. Mikołowskiej w Katowicach zobaczyli, aż 205 rzuconych punktów!, z których niestety większość zdobyli ich pupile, a mecz zakończył się zwycięstwem AZS AWF Katowice 123:82.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKS II Dąbrowa Górnicza 123:82 (19:22; 40:16; 30:19; 34:25)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Dawid Boryka – 20 pkt., Kamil Wójciak – 11 pkt., Kacper Indyk – 10 pkt., Kacper Margiciok – 9 pkt., Jakub Gdowik – 9 pkt., Kacper Dziedzic – 6 pkt., Brajan Płatek – 5 pkt., Maksymilian Buszka – 4 pkt., Karol Tokarz – 4 pkt., Robert Misiak – 2 pkt., Jakub Wojdała – 2 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice: Łukasz Kłaczek – 23 pkt., Jakub Stróżczyk – 19 pkt., Tomasz Krzymiński – 18 pkt., Piotr Karpacz – 18 pkt., Michał Chudzik – 14 pkt., Marcel Mroczek – 12 pkt., Sebastian Wojciechowski – 9 pkt., Łukasz Lewiński – 8 pkt., Szymon Tobiasz – 2 pkt., Piotr Adamus – 0 pkt.