Nasz rzucający obrońca Alonzo Verge Jr został uhonorowany tytułem najlepszego zawodnika listopada w rozgrywkach Alpe Adria Cup.

W minionym miesiącu Alonzo rozegrał dwa udane spotkania w ramach Alpe Adria Cup prowadząc nasz MKS do awansu do kolejnej rundy tych rozgrywek. W meczach przeciwko Oberwart Gunners oraz KK Furnir, Verge walnie przyczynił się do odniesionych przez MKS zwycięstw i zdobył łącznie  49 pkt., 8 zbiórek i 6 asyst!

Alonzo prezentuje znakomitą postawę praktycznie od początku sezonu zarówno w rozgrywkach krajowej Energa Basket Ligi jak i rozgrywkach europejskich – Alpe Adria Cup. Jego styl gry oparty na świetnej grze 1 na 1 oraz agresywnej i dynamicznej penetracji strefy podkoszowej przynosi znakomite efekty. W Alpe Adria Cup po 5 meczach fazy grupowej jest liderem klasyfikacji strzelców ze średnią – 23,6 pkt.

Sam zawodnik tak skomentował otrzymane wyróżnienie: „Wow! Bardzo to doceniam i nie dałbym rady, gdyby nie zaufanie moich kolegów z drużyny i trenerów. To wielki zaszczyt otrzymać taką nagrodę”.