W sobotni wieczór MKS II rozegrał mecz 2 ligi z AZS Częstochowa, w którym pokazał absolutną dominację i odniósł okazałe zwycięstwo. W tym spotkaniu MKS II odnotował rekord punktowy obecnego sezonu – 113 pkt., a ponadto różnica punktowa wyniosła +55, ponieważ licznik rywali zatrzymał się na wartości 58 pkt.

Już w pierwszej kwarcie MKS II nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, która z drużyn była faworytem tego meczu. Dąbrowianie zaczęli od runu 8:0, a następnie nie pozwalali rywalom na odrobienie strat i utrzymywali bezpieczną, dwucyfrową przewagę. Co istotne w naszym zespole punktowali praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na parkiecie, co dawało wiele opcji w ofensywie. I kwarta zakończyła się prowadzeniem MKS II 29:15. Druga część gry to prawdziwa deklasacja rywala dokonana przez naszych koszykarzy. Podopieczni trenera Wieczorka zagrali wprost koncertowo w ofensywie, co zaowocowało zdobyciem, aż 35 pkt.! Mocno otworzyły się rzuty trzypunktowe – w całym spotkaniu, aż 8 naszych zawodników trafiało zza linii 6,75 m na skuteczności 65,2 % (15/23). W defensywie dąbrowianie również zdominowali rywala, który prze całą drugą kwartę zdołał zdobyć zaledwie 7 pkt. i na przerwę MKS II schodził na prowadzeniu 64:22!

Po zmianie stron obraz gry nie uległ istotnej zmianie. Goście z Dąbrowy Górniczej kontynuowali swoje ataki, wykazując się imponującą skutecznością przy rzutach praktycznie z każdej pozycji (w całym meczu odnotowali 65,6 % skuteczności rzutów z gry). Częstochowianie co prawda próbowali choć w nikłym stopniu nawiązać walkę z przeciwnikiem, lecz ich starania były zdecydowanie niewystarczające w kontekście znakomitej dyspozycji rywali. W ostatniej kwarcie, gdy wynik meczu był już zdecydowanie przesądzony, goście delikatnie rozluźnieni zwolnili tempo przeprowadzanych akcji, a podopieczni trenera Tomasz Nogalskiego choć w małym zakresie pokazali, że potrafią zdobywać punkty. IV kwarta choć najbardziej wyrównana ze wszystkich, nie miała żadnego znaczenia w kontekście ostatecznego wyniku meczu, który zakończył się prawdziwą deklasacją – MKS II zwyciężył 113:58 !

Wszystkie istotne wskaźniki statystyczne meczu pomiędzy MKS II a AZS Częstochowa jasno pokazały na dominację graczy z Dąbrowy Górniczej, którzy prowadzili w tym spotkaniu przez 39:40 min. Skuteczność rzutów z gry, zbiórki, asysty, czy przechwyty to wskaźniki, w których zdecydowanie lepsi byli nasi zwodnicy. Na uwagę zasługuje również fakt, iż spośród 12 zawodników, który wybiegli na parkiet, aż  7 zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową.

AZS Częstochowa – MKS II Dąbrowa Górnicza 58:113 (15:29; 7:35; 18:27; 18:22)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 16 pkt., Kacper Indyk – 15 pkt., Kamil Wójciak – 13 pkt., Dawid Boryka – 13 pkt., Krystian Zawadzki – 13 pkt., Kacper Dziedzic – 10 pkt., Brajan Płatek – 10 pkt., Jakub Gdowik – 8 pkt., Maksymilian Buszka – 7 pkt., Robert Misiak – 5 pkt., Karol Tokarz – 3 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

AZS Częstochowa: Dawid Józefowski – 17 pkt., Dawid Szulc – 14 pkt., Mariusz Kwasek – 8 pkt., Filip Sośniak – 5 pkt., Przemysław Łaszewski – 4 pkt., Wiktor Nogalski – 4 pkt.,  Krzysztof Ligęza – 3 pkt., Filip Karczenny – 2 pkt., Tomasz Serwiak – 1 pkt., Kacper Hajduś – 0 pkt.