Do MKS-u Dąbrowa Górnicza dołączy kolejny obcokrajowiec. Amerykanin Aaron Broussard to gracz z doświadczeniem na europejskich parkietach. Ostatnie lata spędził we Francji, a w rozgrywkach 2017/2018 pomoże drużynie z Zagłębia. Z radością witamy go w naszej koszykarskiej rodzinie.

Aaron urodził się 14 kwietnia 1990 w stanie Waszyngton. Spędził cztery lata na uczelni Seattle University i w swoim ostatnim sezonie notował bardzo dobre statystyki, na poziomie 18 punktów i 7 zbiórek, trafiając 47% z gry i 33% z dystansu. Może grać na pozycjach rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. W 2012 Broussard zgłosił się do draftu NBA, ale ostatecznie nie został wybrany.

Poprzednie trzy sezony Aaron rozegrał dla francuskiego FOS Provence Basket, grającego na zapleczu ligi Pro A. W minionych rozgrywkach notował na swoje konto średnio 14,6 punktu, 4,6 zbiórki, 3,3 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. Dobrze radzi sobie na piłce i nie boi się atakować kosza. Potrafi także przymierzyć zza łuku.

Serdecznie witamy Aarona w naszej drużynie i liczymy na to, że będzie asem w talii trenera Jacka Winnickiego. Nowy gracz do Dąbrowy przyjedzie wraz z żoną i trójką dzieci. Wcześniej do zespołu dołączyli Michał Gabiński oraz D.J. Shelton. To jeszcze nie koniec budowy składu MKS-u na kolejny sezon Polskiej Ligi Koszykówki.

Zobacz także: „Wolimy zrobić niespodziankę, niż wygłaszać deklaracje”